fbpx

Kuruluş

J.T. Ronnefeldt KG, 1823'te Frankfurt am Main'de Johann Tobias Ronnefeldt tarafından kuruldu. Kalitesiyle ön plana çıkan Ronnefeldt çaylarının popülaritesi hızla arttı ve kısa sürede kraliyet aileleri, Rus Çarı ve Avrupalı asilzadeler Ronnefeldt’in müşterilerinden oldu.

1823

Yeni vizyon

Carl Adolf Ronnefeldt şirketin ikinci jenerasyonunda başa geçtikten sonra Zeil’da büyük bir bina satın alarak merkezi buraya taşıdı. Onun yönetiminde firma vizyonunu sadece en özel çayların ticaretine çevirerek bilinen bir marka oldu.

1884

Asya-Pasifik Açılımı

1900'lerin başlarında Ronnefeldt, Güney Çin'de bulunan Fuzhou'daki Çinlilerle (daha önce Foochow olarak bilinen) ve Asya-Pasifik ülkeleriyle çay ticareti yapmaya başladı. Bugün Çin ve ayrıca Japonya ile çay ticareti hala güçlü bir şekilde devam etmektedir.

1900

Art Nouveau Poster Tasarımı

Firma merkezi Katharina Elisabeth Goethe’nin yaşadığı ev olan Rossmarkt 8’e, yeni adresine taşındı. Ünlü Art Nouveau sanatçısı Hans Christiansen, Ronnefeldt çay evi için bir reklam posteri tasarladı; Çin çayının sembolü olarak bir ejderhanın başını kullandı ve o dönemde bu yenilikçi tasarım ses getirdi. Bu tasarım Ronnefeldt’in Çin ile güçlü bağlarını vurguluyordu.

1904

Yeni Genel Merkez Kurfürstenplatz

1 Şubat 1951'de Ronnefeldt, çay paketlemesinin 125. yılını Bockenheim'daki yeni genel merkezi olan Kurfürstenplatz'da kutladı. Eski bir korse fabrikası olan bu bina artık markanın çay işleme tesisi oldu.

1951

EINTRACHT Frankfurt Assam Herrentee

Ronnefeldt, 1957'den 1965'e kadar Eintracht Frankfurt’un bülteninde futbol takımının baş sponsoru oldu. “Ronnefeldt Assam Herrentee”, o zamanlar, kulüp tarihinin 1959'daki en büyük başarısı olan Bundesliga Şampiyonluğu’nda eşlik etti.

1957

Holzapfel Dönemi

Frank Holzapfel şirkete Satış ve Pazarlama Direktörü olarak katıldı ve o dönem firma ortakları Georg Lülmann ve Herwarth Westphal ile yakın işbirliği içinde çalıştı. 1984 yılında Carl Rudolf Ronnefeldt'in torunu Herwarth Westphal'ın isteği doğrultusunda Holzapfel şirketin tek sahibi oldu. Avrupa çapında şirketin stratejisini ve konumlandırmasını geliştirerek Ronnefeldt’i 5 yıldızlı otellerin tercihi bir marka haline getirdi.

1975

Dubai Açılımı

2002'de Frank Holzapfel'in oğlu Jan-Berend Holzapfel, Viyana'da ve Amerika’da Illinois Üniversitesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra şirkete katıldı ve Ronnefeldt’in etki alanını iyice genişleterek Dubai’de yeni bir lokasyon açıp global bir şirket olmasını sağladı.

2002

BRAND SHOP MYZEIL

Ronnefeldt internet sitesi üzerinden satışlarına başladı. Aynı zamanda en son 125 yıl önce bulunduğu Frankfurt Zeil’a 2009’da dönüp MyZeil alışveriş merkezinde kendi konsept mağazasını açtı.

2008

1823 Tea Lounge

Ronnefeldt'in evrimindeki bir sonraki adım; 1823 Tea Lounge by Ronnefeldt, dünya prömiyerini Bangkok'ta Gaysorn Luxury Mall'da yapıyor.

2015

0 | 0,00
Sepet
Sepetinizde şu an ürün yok.
Alışverişe Devam