Sepet 0

Tea Excellence

Ronnefeldt hayatın her yerinde, her anınıza uyum sağlayabilecek kadar değişken bir ruha sahip, çayın en güvenli şekilde tüketilebileceği formda, çay severlerin her arzusunu yüzlerce seçenek arasından yerine getirmek için hizmetinizde.

Fincanlara en çok yakışan çay markası olarak, yaklaşık 200 yıldır ürün kalitesini koruyarak sadece çay üreten; ama bir yandan da kendisini günümüze uyarlamak için geliştiren ve tiryakilerine bildikleri klasik tadı sunmaya devam etmektedir. Ronnefeldt bir çay markası olmaktan çok daha öte, bir yaşam tarzıdır.

Ronnefeldt’te her şey mükemmel bir çay deneyimi için yapılır.

Ronnefeldt servis sektöründe çay mükemmeliyeti anlamına gelmektedir: dünyadaki en iyi çay tarlalarıyla yakın işbirliğiyle, mümkün olan en yüksek kalite çay yaprakları seçilir. Bu eşsiz çaylar, farklı lezzet deneyimleri için Almanya’da harmanlanır ve 70’den fazla ülkede siz değerli müşterilerimize ulaşır.

Mükemmel çay için geçirilen bu hassas süreç Ronnefeldt’i diğerlerinden ayırır ve benzersiz kılar.

tea-excellence-01

Mükemmel çay nasıl hazırlanır?

1. Demliğinizi sıcak suyla önceden ısıtın. Sonra suyu dökün. Kokusuz süzgeç ya da filtre kullanın.
2. Çayınızı porsiyonlayın. Her fincan için: Yaprak çaylar = 1 tepeleme tatlı kaşığı Kırık çaylar = 1 tatlı kaşığı seviyesi
3. Yeni kaynayan suyu çay yapraklarının üzerine dökün. (Dikkat: yeşil çayı demlerken su kaynadıktan sonra 80°C’ye düşmesini bekleyin, aksi takdirde yapraklar yanar.)
4. Çay yapraklarına sıcak su temas ettiğinde aroma demliğe yayılmaya başlar. Çay yapraklarının rahat açılıp tadını en etkili şekilde suya bırakması için yeterli alana ihtiyaç vardır.
5. Bir süre sonra çay yapraklarındaki aktif bileşenleri ortaya çıkar ve aromasını suya bırakır.
6. Çayın demlenmesindeki en önemli etken demlenme süresidir. Arzulanan demleme süresinden sonra süzgeci çıkarıp süzgeç kabına koyun. Şimdi çayınız hazır!
7. Her zaman misafirlerinize kaliteli porselende servis yapın.

Demleme Süreleri

timer
Yeşil Çay: 2-3 dk.
Siyah Çay: 3-5 dk.
Bitki Çayları: 6-8 dk.
Meyve Çayları: 8-10 dk.

Sürdürülebilirlik

Doğal ve organik ürünlerin tedarikçisi olan Ronnefeldt’te sürdürülebilirlik geçici bir moda değil, günlük aktivitelerin tamamının odağında yer alan ciddi bir konudur.

Sosyal ve çevresel faktörleri her şeyin üzerinde tutan Ronnefeldt’te bizim için sürdürülebilir ekonomik işletme anlayışı çok önemlidir.

Ancak bu şekilde bizden sonraki nesillere ekolojik olarak bozulmamış, sosyal ve ekonomik bir yapı bırakabileceğimizi düşünmekteyiz.

Çabalarımız bunları kapsamaktadır:

  • Aktif çevresel koruma
  • Ekolojik ürün gözetimi
  • Çay ve diğer hammade alımlarının sosyal ve ekolojik yönlerinin değerlendirilmesi
  • Müşterilerimizin çıkarlarını korumak
  • Çalışanlarımızın çıkarları

ISO 9001:2008 ve HACCP gibi uluslararası kalite standartları sertifikasyonlarına sahip olan Ronnefeldt, Ethical Tea Partnership ve Childaid Network üyesidir.